Hlavní strana
Vstupte!


Vstupte!

Dominik Hašek
fandí tomuto webu
Vstupte!


Vstupte!
Školní výukový dokument
o koncentračním táboře
Auschwitz-Birkenau
a o holocaustu

Vstupte!
Vzdělávací portál
pro učitele, studenty a žáky


Vstupte!
Otevíráme podstatné

Minutae Carolinae
Minutae Carolinae
Český rozhlas
Projekt: Minutové hry

Muzeum kol Boskovštejn

Muzeum kol
Boskovštejn
e-mail:
mar.simonak@gmail.com


Vstupte!
70. výročí konce
2. světové války

Vstupte!

2. světová válka

Vstupte!
Bitva o Rozhlas

Vstupte!

Speciální web k 70. výročí osvobození Ostravy

Vstupte!
100. výročí vypuknutí
1. světové války

Vstupte!
Před 100 lety
Život za 1. světové


Vstupte!
Válka, která změnila svět
1914 - 1918

Vstupte!
První republika
- dobový tisk

Paříž od A do Z s návštěvou Versailles

Paříž od A do Z

Poznávací zájezd do Paříže s předáním vysvědčení pod Eiffelovou věží (červen 2012)

Poznávací zájezd do Paříže se uskutečnil v závěru měsíce června, a to od neděle 24. do čtvrtku 28. června 2012. Původně jsme slíbili nahrávat fotografie ze zájezdu do školní galerie a zprostředkovat tak pobyt v Paříži rodičům, spolužákům a kolegům našeho gymnázia on-line. Ukázalo se však, že program je natolik nabitý a internet natolik pomalý, že jsme náš slib nebyli schopni dodržet. Pro časovou náročnost programu se nedostalo ani na prezentace materiálů, které si studenti o Paříži a Francii připravili. Po domluvě se studenty se prezentace uskuteční v měsíci září ve škole. Studenti si již připravené prezentace doplní o své fotografie, filmový záznam či vlastní poznání a zkušenost. Nejlepší prezentace budou ohodnoceny známkou, která bude zapsána do předmětu, ke kterému se bude prezentace vztahovat.
Perličky a zajímavosti z pobytu:
- Během cesty do Paříže jsme v neděli oslavili osmnácté narozeniny Johanky z 3. ročníku.
- V pondělí se ztratil jeden student. Uměl si ale poradit, takže časová ztráta nebyla až tak děsivá. Spolužáci mu to společně se mnou ale i tak dali sežrat.
- V úterý jsme ve Versailles museli kvůli zdravotním potížím jedné studentky navštívit lékárnu a potom i lékaře. Studentka umí bezvadně anglicky, ale pan doktor mluvil pouze francouzsky. Pomohl Google a posléze předepsané léky, takže studentka "přežila bez úhony" a přijela domů v pořádku.
- Ve středu dopoledne bylo studentům pod Eiffelovou věží předáno vysvědčení za školní rok 2011/2012 a odměny vítězům 5. ročníku dějepisné soutěže o cenu Dominika Haška.
- V autobuse na cestě do Paříže a zpět jsme se v autobuse podívali na čtyři zajímavé filmy: Zkažená mládež, Jindřich Navarrský, Marie Antoinette, Zlo mezi námi.
- Na zpáteční cestě byl v autobuse domluven a připraven pobyt na červen 2013. Navštívíme severní Itálii – Benátky, San Marino a Ravennu. Pár dní strávíme sportováním u Jaderského moře.
Celý náš pobyt v Paříži a ve Francii můžete zhlédnout na filmovém dokumentu a ve fotogaleriích.

Marek Šimoňák, ředitel školy

Test Paříž
- test z poznávacího zájezdu do Paříže

 

 

 

 

Studijní zájezd do Paříže (červen 2012; česky, 13:57 minut).

 

Paříž od A do Z

Paříž od A do Z s návštěvou Versailles on-line (neděle 24. červen 2012)

Od neděle 24. do čtvrtku 28. června 2012 proběhne pro studenty našeho gymnázia tematický zájezd do hlavního města francouzské republiky - Paříže. Studenti se na tento pobyt nejen těší, ale i pečlivě připravují. Ve skupinkách si připravují prezentace, obrazovou dokumentaci či krátké filmové ukázky. Prostřednictvím těchto materiálů představí v autobuse cestou do Francie např. historii i současnost Francie, život Francouzů a jednotlivé památky této nádherné země. Své znalosti budou studenti prezentovat také u jednotlivých památek. Nejlepší prezentace budou odměněny známkou výbornou, která bude studentům zapsána do příštího pololetí v předmětu dějepis, základy společenských věd nebo zeměpis.
Nezklame-li fotoaparát, notebook a internet, můžete v těchto dnech každodenně sledovat dění na tomto tematickém zájezdu.
Za tímto účelem byla ve školním fotoalbu v galerii Picasa vytvořena složka, do které budou každý večer či noc nahrávány aktuální fotografie z předešlého dne pobytu v Paříži a jejím okolí.

Marek Šimoňák, ředitel školy

 

Fotogalerie
Paříž od A do Z s návštěvou Versailles - den 1 a 2 - fotogalerie

Fotogalerie
Paříž od A do Z s návštěvou Versailles - den 3 - fotogalerie

 

Fotogalerie
Paříž od A do Z s návštěvou Versailles - den 4 a 5 - fotogalerie

Fotogalerie
Paříž - dobové plakáty
- fotogalerie

 

Milé studentky, milí studenti,
vážení rodiče a vážení kolegové vyučující,

na cestě zpět z červnového tematického zájezdu z Berlína mě studenti požádali, zda bych nemohl zorganizovat na konci června 2012 poznávací zájezd do Paříže. Už na polské dálnici v autobuse kdesi za slezskou Wroclawí jsem tento zájezd začal připravovat společně s naším průvodcem Ondrou. Na začátku července jsem se spojil s cestovní kanceláři Wisnar a nabídku zájezdu pro Vás dokončil.
Aby byl zájezd přístupný pro co nejširší okruh studentů z našeho gymnázia, rozhodl jsem se, že je možné zájezd zaplatit i v deseti měsíčních splátkách. Na zájezd si tak mohou studenti pravidelně měsíčně přispívat z kapesného nebo brigády a celková částka za zájezd by studenty a rodiče tolik nezatížila jako platba ve dvou splátkách před odjezdem. Cena zájezdu je 4400,- Kč. Měsíční splátka by činila 440,- Kč.
Zájezdu se mohou zúčastnit rovněž bývalí studenti našeho gymnázia, sourozenci nebo kamarádi studentů.
Do Paříže se pojede autokarem pro 49 osob. Tři místa v autokaru obsadí dva vyučující a jedno místo průvodce. Pro studenty je rezervováno 46 míst. Stravování v Paříži je možné z vlastních zásob, bude časový prostor k návštěvě restaurací rychlého občerstvení, cestou na ubytování autobus zastaví u marketu s potravinami. V autobuse je rovněž možnost zakoupení nealkoholických nápojů, sladkostí, čaje a kávy.
První a poslední noc strávíme v autobuse na cestě do Paříže a zpět. Další dva noclehy budou zajištěny v hotelu typu Accor – F1  (nebo podobném) se společným sociálním zařízením nebo v hotelu Etap/Balladine s vlastním sociálním zařízením na pokojích.  
Kapesné (vstupy, útrata, nákup suvenýrů) doporučuji ve výši 70,- Euro.
Jako závazná přihláška k zájezdu je považován e-mail od rodičů a studentů do mé e-mailové schránky (marek.simonak@educanet.cz) do úterý 20. září.
Rozhodnete-li se platit zájezd měsíčně, zašlete, prosím, na školní účet vždy k 20. dni v měsíci pod Vaším identifikačním kódem částku 440,- Kč s poznámkou "Paříž". Měsíční splátky zájezdu můžete také zaplatit v kanceláři školy u paní tajemnice.
Zájezd je možné také zaplatit ve dvou splátkách:
1. splátka – 3000,- Kč (do pátku 16. března 2012)
2. splátka – 1400,- Kč (do pátku 13. dubna 2012)
Účet školy: 516104003/2700
Termín zájezdu: neděle 24. 6. – čtvrtek 28. 6. 2012

1. den: Odjezd od školy. Přejezd přes Českou republiku a Spolkovou republiku Německo do Francie.

Z bodu A (Ostravy) je do bodu B ( Paříže) cca 1400 km

Z bodu A (Ostravy) je do bodu B ( Paříže) cca 1400 km.

2. den: Ráno příjezd do Paříže. Velká okružní jízda: Bastilla, Hotel de Ville, Rivoli, Place de la Concorde, Pont de Carussel, Orsay. Procházka městem s průvodcem: Orsay, Institut de France, St. Germain des Pres, St. Sulpice. Latinská čtvrť: Lucemburské zahrady a palác, Pantheon, St. Étienne du Mont, světoznámá univerzita Sorbonna, Musée de Cluny, bulvár Saint-Michel, St. Severin. Conciergerie, St. Chapelle, katedrála Notre Dame. Poté Hotel de Ville, kulturní centrum G. Pompidou, Les Halles – bývalé břicho Paříže, St. Eustach, Burza, Palais Royal, Louvre – Cour Carré, Tuilleries. Osobní volno, možnost návštěvy muzeí a galerií: Orsay – s díly proslulých impresionistů, Louvre – se slavným obrazem Mony Lisy od Leonarda da Vinciho a dalšími uměleckými skvosty a sbírkami z celého světa. Nocleh.

Supermoderní čtvrť La Défense v Paříži s mnohými skvosty současné architektury

Supermoderní čtvrť La Défense v Paříži s mnohými skvosty současné architektury.

3. den: Dopoledne návštěva slavného zámku a zahrad ve Versailles – rozsáhlý komplex královského paláce s nádhernými zahradami, sochami, fontánami a pavilony.
Odpoledne Paříž: okružní jízda kolem supermoderní čtvrti La Défense s mnohými skvosty současné architektury. Okružní jízda: Vítězný oblouk, Champs Elysées, Madeleine, Opera, Vendome. Podvečer výjezd na Montmartre: bazilika Sacré Coeur, Place de la Tertre, Rue Lepic, Moulin Rouge. Osobní volno. Večer fakultativně plavba lodí po Seině – nádherně osvětlené památky. Nocleh.

Zámek ve Versailles je zámek ve městě Versailles u Paříže

Zámek ve Versailles je zámek ve městě Versailles u Paříže,
který vznikl v době vrcholu královské moci ve Francii, a symbol absolutistické monarchie.

4. den: Paříž – Eiffelova věž. Pokračování prohlídky: Martova pole, kolem Vojenské školy, Invalidovny s hrobkou císaře Napoleona přes nejkrásnější z mostů nad Seinou – Most Alexandra III., náměstí Svornosti – největší pařížské náměstí. Osobní volno, možnost návštěvy muzeí nebo nákupů na Champs Elysées nebo na obchodní ulici Rivoli.
Večer odjezd do České republiky se zastávkou v Remeši – krásně osvětlená katedrála – korunovační místo francouzských králů.

Eiffelova věž je ocelová věž v Paříži, v současnosti nejznámější pařížská dominanta

Eiffelova věž je ocelová věž v Paříži,
v současnosti nejznámější pařížská dominanta.

5. den: Návrat do Ostravy.

Marek Šimoňák, ředitel školy
20. červenec, 2011

Odkazy na tematické zájezdy našeho gymnázia, které proběhly v minulých letech:

Studijní zájezd do Berlína (červen 2011) - více zde

Dějepisná exkurze Auschwitz-Birkenau (červen 2011) - více zde

Čtvrťáci v Praze (září 2010) - více zde

Studijní pobyt ve Vídni a na Jižní Moravě (červen 2010) - více zde

Dějepisná exkurze do solného dolu Wieliczka v Polsku (září 2009) - více zde

Výlet do Bratislavy a Trenčína (červen 2009) - více zde

Zájezd do Evropského parlamentu v Bruselu a zemí Beneluxu (duben 2009) - více zde

Výlet do Krakova (září 2008) - více zde

Výlet do Budapešti (červen 2008) - více zde

Návrat na začátek stránky

©, Marek Šimoňák

Hlavní strana Kontakt O autorovi Zpět! Vpřed! Znovu načíst! O stránkách! Fotogalerie YouTube

Dnes je ,
je přesně:
a svátek má:


Historický kalendář
Více zde.
30. května 1434 došlo k bitvě u Lipan. Porážka radikálních husitů otevřela prostor k ukončení husitské revoluce a k přijetí kompaktát

Virtuální galerie
Více zde.
Gogh Vincent Willem van: Armand Roulin, 1888 (Essen, Folkwang Museum)

Architektura
Více zde.
Gotický sloh - Oravský hrad v obci Oravský Podzámok na Slovensku

Slavné a významné dny v historii
Více zde.
5. prosinec 1952 - Den, kdy mlha začala zabíjet

Historie olympiád
Více zde.
Londýn 1944 - hry se nekonaly v důsledku 2. světové války

Slavné okamžiky v dějinách sportu
Více zde.
Basketbal, 2004 - 35 sekund z říše snů


Průvodce Tour de France 2017
Vše o nejslavnějším cyklistickém závodu světa

Peklo Moravy
Cyklistický extrém
"Peklo Moravy"

Vstupte!
Pamětní deska
vojenského stíhacího pilota
Mjr. Jaroslava Nováka


Vstupte!
Témata - Český rozhlas

Vstupte!
Na návštěvě u Karla Čapka

Vstupte!
Frýdek-Místek na dobových
fotografiích a pohlednicích


Vstupte!
Mapy

Vstupte!
Zajímavé odkazy

Vstupte!